Wieści

Hiszpański dublon to kolejna pozycja literacka w dorobku Tomasza Kowalskiego. Po wydanym w 2018 roku zbiorze opowiadań „Przysionek dom dla pozornie umarłych” autor powraca do tego, co uczyniło jego twórczość rozpoznawalną dla sporej rzeszy czytelników w Polsce. Tomasz Kowalski usadowił bowiem fabułę swojej nowej powieści, a jakże by inaczej, na cmentarzu. Znowu pojawią się duchy, zjawiska nadprzyrodzone, siły nieczyste oraz supermoce, a wszystko, jak zwykle, okraszone dowcipem i czarnym humorem. Rzecz jasna, to tylko tło dla opowieści, mające na celu dać czytelnikowi oddech, ponieważ to, co Kowalski chce nam rzeczywiście przekazać, to szereg tematów dotyczących realnych „strachów” dręczących nasze dzisiejsze społeczeństwo. Miedzy nowoczesną Warszawą, a tajemniczym Dolnym Śląskiem rozgrywają się trzy, pozornie niezwiązane ze sobą historie, których punktami wspólnymi będą pewne, dość niezwykłe zdarzenia. A wszystko zaczyna się banalnie, od upadku szczątków chińskiego satelity telekomunikacyjnego na cmentarz w Ząbkowicach Śląskich.
Już w sprzedaży w wersji papierowej, a od jutra w ebooku!

Tomasz Kowalski – urodzony w 1970 roku Katowicach. Autor powieści: Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć, Mędrzec kaźni, Nie pozwolisz żyć czarownicy oraz zbioru opowiadań Przysionek dom dla pozornie umarłych.

 

 

 

 

 

 

 

Patronat

Dzisiaj premiera… Złowionych pióra Przemysława Bryły!
Uzależnienie od gier, mediów społecznościowych czy zakupoholizm – te pułapki czyhają na młodych ludzi. Kamila, Kasia, Piotrek i Wojtek nie są wyjątkiem. Zrozpaczeni rodzice nie widzą dla nich ratunku. Dlatego proszą o pomoc doktora Leopolda. Ten proponuje z pozoru szaloną terapię i wywozi nastolatków w dzicz, bez dostępu do dobrodziejstw cywilizacji. Lecz akcja zaczyna się wymykać spod kontroli…
Edukacyjna opowieść dla osób w każdym wieku!

Z przyjemnością informujemy o premierze Dialogu dwóch węży pióra Michaliny Peek. Książka jest już do kupienia w formie elektornicznej i papierowej.


Tekla czuje się osamotniona i niezrozumiana przez otoczenie. Przytłoczona codziennością oraz presją otoczenia dziewczyna coraz głębiej zapada w chorobę psychiczną – codziennie mierzy się z prześladującym ją sobowtórem. Czy mimo trudności uda się jej ułożyć życie, czy może spadnie w otchłań szaleństwa? Poruszająca i pouczająca lektura.

 

Michalina Peek – urodzona w Gdyni. Do jej osiągnieć należy m.in. wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Czas szkoły, czas dojrzewania  oraz III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Miłosz w Oczach Pomorzan. Posiada wiele zainteresowań, jednak głównie interesuje się psychologią oraz działalnością charytatywną. Michalina zamierza rozwijać swoją karierę pisarską i pisać kolejne powieści.

Patronat

Dzisiaj ma miejsce premiera Królestwa za Margerytkę pióra po raz drugi obecnego w naszej ofercie Antoniego Dorogusza-Doroszkiewicza!
 
Dwie nowe baśnie pióra Antoniego Dorogusza-Doroszkiewicza. Tym razem zabiera nas do fantastycznego marchewkowego królestwa, w którym sędziwy król zapragnął poznać tajemnicę zaginięcia żony wiele lat wcześniej. Nagrodą ma być królestwo. Zadania tego podejmuje się niepozorny młodzieniec Bazylikus. Druga baśń ukazuje, że nawet jeśli mieszkamy na różnych kontynentach, możemy zrobić wiele dla siebie.
 
Zachęcamy też do sięgnięcia po poprzednią książkę autora Niezawiniony los, opowiadającą o czasach radzieckiej okupacji na Kresach podczas II wojny światowej.
Veronica Verrain, Smutny diabeł – zapraszamy do lektury naszego najnowszego tomiku poezji!
Erotyki, wiersze przeklęte, poezja drogi – a to nie wszystko, co czeka odważnego miłośnika poezji, który sięgnie po Smutnego diabła. Prawdopodobnie jeden z bardziej ponurych tomików na polskim rynku – idealny na odtrucie się po zmaganiach z codziennością…

Zapraszamy do lektury naszej najnowszej książki, Złotej Jesieni Siedmiogrodzkiego Rodu pióra Krzysztofa Jagielskiego!

Wiosna ludów z perspektywy węgierskiej rodziny arystokratycznej. Trzecia odsłona popularnego cyklu siedmiogrodzkiego pióra Krzysztofa Jagielskiego. Pozycja obowiązkowa dla miłośników Węgier i dobrych historii.

Krzysztof Jagielski: Przeżył II wojnę światową i Powstanie Warszawskie. Działacz „Solidarności”, aresztowany przez Służbę Bezpieczeństwa. W 1983 roku wraz z żoną Węgierką i synami wyemigrował do Berlina Zachodniego. Autor książki o NSZZ „Solidarność” w Szczecinie, czytanej w Radiu Wolna Europa, oraz opowiadań zebranych w tomie Karczma pod Krzywym Ryjem. Członek Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie.

Rozglądacie się za książkami dla najmłodszych pociech? No to mamy propozycję – dzisiaj premiera! “Biedronka Mania” Genowefy Matczak!
Opowieść o małej biedronce, która na wielkiej łące próbuje odnaleźć przyjaciółkę. Ciepła i pouczająca historia dla najmłodszych!

Melody pewnego dnia budzi się w szpitalu z zanikiem pamięci. Od pierwszych chwil odzyskania przytomności czuje się osaczona. Czy ludzie, którzy podają się za jej rodzinę, naprawdę nią są? Jak to się stało, że straciła pamięć? Była dobrą żoną, wzorową obywatelką – a może wręcz przeciwnie?

Towarzysz Melody w jej próbie odzyskania swojej tożsamości. I uważaj, ta książka jak mało która pokazuje, że pozory mogą mylić…

Patronaci

Statek szaleńców znamy przede wszystkim z obrazu Boscha. Ale takie statki istniały realnie; w średniowieczu wysyłano nimi umysłowo chorych na los szczęścia, oby dalej od siebie, w nieznane. Obserwując dzisiejszy świat, możemy zrozumieć, co na tamtych statkach się działo. Czy obecny świat nie jest statkiem szaleńców? Dokąd zmierza? Co go – i nas – czeka? Wizja przedstawiona w książce jest tyleż tragiczna, co prześmiewcza. Czy rozpaczać, czy się śmiać?

Opowieść o Kobiecie, która pamięta swoje poprzednie dwa wcielenia i w każdym z nich zakochuje się w tym samym mężczyźnie. Dzieje się tak dzięki przeznaczeniu miłości, które połączyło kochanków na wieki. Ich miłość rozpoczęła  się w XV-wiecznej Hiszpanii, jej ciąg dalszy rozgrywa się w kolejnym wcieleniu – XIX-wiecznej Francji, po czym ma szansę znaleźć swoje spełnienie w dzisiejszej Polsce, w Warszawie. Bezgranicznie zakochana Julia spotyka na swojej drodze wiele przeciwności, aby zaznać  szczęścia u boku ukochanego, a dramatyczne wydarzenia zmieniają ja na zawsze.

Justyna Nowak-Wysocka – Urodziła się  w 1992 roku w małej miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego. Absolwentka jednej z kieleckich uczelni o profilu inżynier logistyki. Obecnie mieszka i rozwija się zawodowo w Warszawie. Debiutantka w świecie literackim. Pasję do pisania czuła od zawsze. Dzięki wsparciu męża i rodziny zmotywowała się  i zrobiła krok w kierunku spełnienia swoich  pisarskich marzeń.

 

 

 

 

 


Scroll to Top