Wieści

Lubicie limeryki? No to zapraszamy do lektury Limeriady pióra Rafała Hubaja.
Wiesz, jaki hieroglif popełnił skryba z miasta Al-Mansura? Albo z kim walczył karateka z Ostrołęki? Udaj się z nami w podróż poprzez kontynenty, wieki, absurd i humor, w naszą wielką Limeriadę.
W tej podróży przewodnikiem będzie limeryk, krótki wierszyk o określonej strukturze. Mam nadzieję, że rozbudzi on twoją wyobraźnię, a jeśli będziesz chciał stworzyć swój własny, to na końcu tej książeczki znajdziesz na to miejsce – strony specjalnie dla ciebie. Rym charakterystyczny dla limeryków to aabba. Spróbuj i sam się przekonaj, że to świetna zabawa.
Zatem zacznijmy podróż i trzymajcie kapelusze!
Zapraszamy do lektury naszej premiery z tego tygodnia – Dzień psa pióra Feliksa Grusa.
Rutyna nie grozi dziennikarzowi sportowemu Pawłowi Mandeli. Przed mistrzostwami piłkarskimi otrzymuje od redaktora naczelnego zadanie pomocy niesłusznie oskarżonemu o doping młodemu sportowcowi. A to dopiero początek kłopotów, jakie go czekają…
Tym razem zapraszamy do lektury powieści z dreszczykiem – Bartłomiej Rot, Krąg prawdopodobieństwa błędu!
Lutym 1979 roku Warszawą wstrząsnął wybuch gazu w słynnej Rotundzie. Jednak czy to na pewno był tylko wypadek? Bartłomiej Rot w swoim PRL-owskim kryminale odmalowuje stołeczny półświatek i rysuje wydarzenia, które doprowadziły do strasznych konsekwencji…

Patronat

 

Zapraszamy do lektury naszej kolejnej nowości – Pomiędzy chwilami pióra Macieja Buka.
Jest to oniryczna, sentymentalna opowieść o miłości i sensie życia. Wszystko to w cieniu wielkiego biznesu w Nowym Jorku.
Zapraszamy do lektury książki Rozwodniczka pióra Aga Jacza.
Książkę kieruję do kobiet, ale i do mężczyzn, którzy są na rozdrożu i w przededniu rozstania czy też rozwodu. Książką chcę im dodać otuchy, uśmiechu, ale i refleksji nad tym, co skończyło się nie bez powodu. Po nocy zawsze wstaje dzień, a po burzy słońce – warto o tym pamiętać. Rozwód jest początkiem nowego życia, często lepszego, ciekawszego, z możliwością realizowania własnych pasji i pragnień.
Dzisiaj ma miejsce premiera książki o nietypowym tytule “Lawn mower”. Popełnił ją debiutujący w naszym wydawnictwie Sylwester Kułach.
Marcin pędzi typowe życie nastolatka w końcówce PRL-u, mieszkając w małej górniczej miejscowości na południu Polski. Myśli, że problemy w szkole, z kolegami, niedoborem żywności, dojrzewaniem oraz nierzadko pijanym ojcem to wszystko, co może go spotkać. Aż pewnego dnia okazuje się, że pokątnie zdobyte mięso na obiad ożywa i okazuje się… demonem! Na szczęście wystarczy go umieścić w balii z wodą, aby przez sześć dni nikomu nie zagroził. A to dopiero początek ogromu wyzwań i problemów, jakie go czekają.
Książka już do sprzedaży w wersji papierowej i ebooku.

Patronat

Zapraszamy do lektury naszej najnowszej książki: Wolfie Black i kojocie serce pióra Krzysztofa Braca, który debiutował w naszym wydawnictwie powieścią AGENCY. Oto, co napisał o swoim kolejnym dziele:
Trzymasz właśnie w dłoni książkę o poszukiwaniu własnej tożsamości, akceptacji przez otoczenie i dojrzewaniu. Czy Wolfie pogodzi się ze swoją orientacją? Czy znajdzie wsparcie u przyjaciół? Kto stoi za śmiercią jego rodziców? I co ma z tym wspólnego nowy, tajemniczy sąsiad? Przed Tobą historia o zwierzętach i ich ludzkich dramatach.
Książka dostępna jest w wersji papierowej i ebook.

Patronat

 

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego tomiku poetyckiego – Wino poezji Macieja S. Świstaka!

Wiersze z tomiku Wino poezji koncentrują się na tym, czym jest wena i problemy z nią związane, i czy jest oraz jaka jest różnica pomiędzy twórczością „trzeźwą” a „pijaną”. Próbuję odpowiedzieć na pytania, czym jest artystyczne powołanie, jak podejmowane wybory wpływają na nasze życie i jak je ocalić… Nieobce są mi też tematy szeroko pojętego życia, picia, bycia. Zahaczam o filozofię i wiarę.

— Maciej S. Świstak

 

Maciej S. Świstak, rocznik 1977. W latach 1997-98 należał do Klubu Literackiego Aspekt przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Studiował filozofię, socjologię oraz informatykę. Żadnych studiów nie ukończył. Autor określa siebie jako artystę z powołania, z pierwszej natury poetę, co jest zresztą explicite zawarte w niniejszym tomiku. Jest to debiut poetycki tego autora.

Tomik został wydany w twardej oprawie.

Zapraszamy do lektury naszej najnowszej książki – Pejzaż emocjonalny z Bieszczadem w tle pióra Krzysztofa Jana Drozdowskiego.

Po wielu perypetiach życiowych Kordian zamieszał w odnawianym bieszczadzkim dworze. Samotne – do niedawna – dnie poświęca na poznawanie historii tego miejsca, które mimo zawirowań dziejów nie zatraciło wszystkich swoich tajemnic. Pejzaż emocjonalny z Bieszczadem w tle łączy wątki trzech światów: współczesnego, mistycznego i historycznego.

Krzysztof Jan Drozdowski – historyk,  dziennikarz i tłumacz, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Miłośnik Bieszczadów. Autor między innymi wielu wywiadów z polską arystokracją oraz wyższymi oficerami i generałami WP, przechowywanych obecnie w Archiwum Historii Mówionej. Wśród publikacji książkowych można wymienić miedzy innymi powieść historyczną Meandry wojny Bieszczadem naznaczone, która traktuje o relacjach polsko-rosyjskich w czasie I wojny światowej i później. W książce zatytułowanej Sosabowcy odsłania mało znane karty historii pierwszej polskiej wielkiej jednostki spadochronowej. W przygotowanej wraz z żoną książce Zmierzch świata arystokracji ukazuje rozpad tamtego, unikalnego świata widziany oczyma ludzi o nazwiskach znanych nam z podręczników historii. Współpracuje z Kwartalnikiem Literackim „Wyspa”.

Patronat

 

Przedstawiamy naszą ostatnią przedświąteczną premierę – Czy to rozważne, Panno Marto? pióra Agnieszki Łuniewskiej. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią tradycyjne opowieści.
Galicja, połowa XIX wieku. Marta Zaliwska, chcąc ratować podupadający majątek ziemski, podejmuje decyzję o zamążpójściu. Czy jej wyborem będzie pierwsza młodzieńcza miłość, czy może znany bawidamek ze spadkiem po ciotce? Jednak czy to rozważne wchodzić w układy z człowiekiem o wątpliwej reputacji? I czy z takiego związku mogłoby narodzić się prawdziwe uczucie?

Patronat


Scroll to Top