
Z przyjemnością informujemy o premierze Dialogu dwóch węży pióra Michaliny Peek. Książka jest już do kupienia w formie elektornicznej i papierowej.
Tekla czuje się osamotniona i niezrozumiana przez otoczenie. Przytłoczona codziennością oraz presją otoczenia dziewczyna coraz głębiej zapada w chorobę psychiczną – codziennie mierzy się z prześladującym ją sobowtórem. Czy mimo trudności uda się jej ułożyć życie, czy może spadnie w otchłań szaleństwa? Poruszająca i pouczająca lektura.
Michalina Peek – urodzona w Gdyni. Do jej osiągnieć należy m.in. wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Czas szkoły, czas dojrzewania oraz III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Miłosz w Oczach Pomorzan. Posiada wiele zainteresowań, jednak głównie interesuje się psychologią oraz działalnością charytatywną. Michalina zamierza rozwijać swoją karierę pisarską i pisać kolejne powieści.
Patronat






Zapraszamy do lektury naszej najnowszej książki, Złotej Jesieni Siedmiogrodzkiego Rodu pióra Krzysztofa Jagielskiego!
Wiosna ludów z perspektywy węgierskiej rodziny arystokratycznej. Trzecia odsłona popularnego cyklu siedmiogrodzkiego pióra Krzysztofa Jagielskiego. Pozycja obowiązkowa dla miłośników Węgier i dobrych historii.
Krzysztof Jagielski: Przeżył II wojnę światową i Powstanie Warszawskie. Działacz „Solidarności”, aresztowany przez Służbę Bezpieczeństwa. W 1983 roku wraz z żoną Węgierką i synami wyemigrował do Berlina Zachodniego. Autor książki o NSZZ „Solidarność” w Szczecinie, czytanej w Radiu Wolna Europa, oraz opowiadań zebranych w tomie Karczma pod Krzywym Ryjem. Członek Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie.


Melody pewnego dnia budzi się w szpitalu z zanikiem pamięci. Od pierwszych chwil odzyskania przytomności czuje się osaczona. Czy ludzie, którzy podają się za jej rodzinę, naprawdę nią są? Jak to się stało, że straciła pamięć? Była dobrą żoną, wzorową obywatelką – a może wręcz przeciwnie?
Towarzysz Melody w jej próbie odzyskania swojej tożsamości. I uważaj, ta książka jak mało która pokazuje, że pozory mogą mylić…
Patronaci

Statek szaleńców znamy przede wszystkim z obrazu Boscha. Ale takie statki istniały realnie; w średniowieczu wysyłano nimi umysłowo chorych na los szczęścia, oby dalej od siebie, w nieznane. Obserwując dzisiejszy świat, możemy zrozumieć, co na tamtych statkach się działo. Czy obecny świat nie jest statkiem szaleńców? Dokąd zmierza? Co go – i nas – czeka? Wizja przedstawiona w książce jest tyleż tragiczna, co prześmiewcza. Czy rozpaczać, czy się śmiać?

Opowieść o Kobiecie, która pamięta swoje poprzednie dwa wcielenia i w każdym z nich zakochuje się w tym samym mężczyźnie. Dzieje się tak dzięki przeznaczeniu miłości, które połączyło kochanków na wieki. Ich miłość rozpoczęła się w XV-wiecznej Hiszpanii, jej ciąg dalszy rozgrywa się w kolejnym wcieleniu – XIX-wiecznej Francji, po czym ma szansę znaleźć swoje spełnienie w dzisiejszej Polsce, w Warszawie. Bezgranicznie zakochana Julia spotyka na swojej drodze wiele przeciwności, aby zaznać szczęścia u boku ukochanego, a dramatyczne wydarzenia zmieniają ja na zawsze.
Justyna Nowak-Wysocka – Urodziła się w 1992 roku w małej miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego. Absolwentka jednej z kieleckich uczelni o profilu inżynier logistyki. Obecnie mieszka i rozwija się zawodowo w Warszawie. Debiutantka w świecie literackim. Pasję do pisania czuła od zawsze. Dzięki wsparciu męża i rodziny zmotywowała się i zrobiła krok w kierunku spełnienia swoich pisarskich marzeń.

Ciekawy świata i ludzi przedstawiciel pokolenia Y w swojej pierwszej książce 365 dni bez… przedstawia charakterystyczne bolączki młodych „Igreków”: niezrozumienie ze strony starszego pokolenia, zagubienie we współczesnym, nieustannie zmieniającym się świecie, konieczność sprostania własnym ambicjom i oczekiwaniom, niezgoda na podporządkowanie ludzkiego życia wyłącznie zarabianiu pieniędzy i wiele innych. Jednocześnie jako osoba dorastająca w demokratycznym ustroju i na kapitalistycznych prawach rynku buntuje się przeciw rozmaitym formom ograniczeń, w tym również takich, jakie funduje ludziom nałóg. Gdy okazuje się, że jego życie może zostać ograniczone uzależnieniem, podejmuje wyzwanie i postanawia przeżyć rok w abstynencji.
Czy sprosta wyzwaniu?
Czy samoograniczenie przyniesie mu w końcu
upragnione poczucie wolności?
A może stanie się kolejną pułapką
w chaotycznej rzeczywistości?
W 365 dni bez… młody autor nie tylko pyta, jak żyć bez alkoholu, ale przede wszystkim jak w ogóle żyć i przetrwać, nie tracąc własnej tożsamości. Jedna z nielicznych książek napisana przez Millennialsa o Millennialsach pozwala lepiej zrozumieć pokolenie Y i spojrzeć na świat ich jego oczami.

Karolina Nowek – urodziła się w małej wiosce na terenie dzisiejszego województwa świętokrzyskiego w 1987 roku. Nadal twierdzi, że to jeden z najlepszych roczników. Pasję do książek czuła od najmłodszych lat, ale nakierowanie na pisarstwo zawdzięcza nauczycielce języka polskiego z gimnazjum, która zmotywowała ją do pisania. Po ukończeniu liceum mieszkała przez kilka lat w Stanach Zjednoczonych, tam też poszerzała swoją wiedzę językową na nowojorskim uniwersytecie. Absolwentka jednej z warszawskich uczelni na kierunku anglistyka. W 2017 roku debiutowała powieścią Plan B. Autorka dwujęzycznego bloga, mentorka i coach z zamiłowania. Interesuje się psychologią rozwoju dzieci oraz psychoterapią.