Pejzaż emocjonalny z Bieszczadem w tle – Krzysztof Jan Drozdowski

Zapraszamy do lektury naszej najnowszej książki – Pejzaż emocjonalny z Bieszczadem w tle pióra Krzysztofa Jana Drozdowskiego.

Po wielu perypetiach życiowych Kordian zamieszał w odnawianym bieszczadzkim dworze. Samotne – do niedawna – dnie poświęca na poznawanie historii tego miejsca, które mimo zawirowań dziejów nie zatraciło wszystkich swoich tajemnic. Pejzaż emocjonalny z Bieszczadem w tle łączy wątki trzech światów: współczesnego, mistycznego i historycznego.

Krzysztof Jan Drozdowski – historyk,  dziennikarz i tłumacz, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Miłośnik Bieszczadów. Autor między innymi wielu wywiadów z polską arystokracją oraz wyższymi oficerami i generałami WP, przechowywanych obecnie w Archiwum Historii Mówionej. Wśród publikacji książkowych można wymienić miedzy innymi powieść historyczną Meandry wojny Bieszczadem naznaczone, która traktuje o relacjach polsko-rosyjskich w czasie I wojny światowej i później. W książce zatytułowanej Sosabowcy odsłania mało znane karty historii pierwszej polskiej wielkiej jednostki spadochronowej. W przygotowanej wraz z żoną książce Zmierzch świata arystokracji ukazuje rozpad tamtego, unikalnego świata widziany oczyma ludzi o nazwiskach znanych nam z podręczników historii. Współpracuje z Kwartalnikiem Literackim „Wyspa”.

Patronat

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top