Zmarł Krzysztof Rejmer

Z ogromną przykrością zawiadamiamy, że w zeszłym tygodniu po długiej chorobie zmarł jeden z naszych Autorów: Krzysztof Rejmer. Był fizykiem, tłumaczem, ale chyba przede wszystkim poetą. Został laureatem wielu konkursów poetyckich i literackich zarówno w Polsce, jak i Czechach. Do ostatnich dni życia pracował nad tomikiem Zatruta pieśń maku, który już w przyszłym miesiącu będziecie mogli otrzymać do ręki naszym nakładem. Planowana jest też antologia opowiadań Pana Krzysztofa.

Zapamiętamy Go jako serdecznego, utalentowanego i pełnego pokory Artystę. Bardzo nam będzie brakowało wspólnych prac nad książkami, jego uwag, propozycji, ale też po prostu dobrego słowa.

Pan Krzysztof Rejmer odszedł, ale zostały Jego książki. Nietuzinkowe, napisane z pasją i pomysłem. Niedługo ukażą się pożegnalne (jak się okazało) publikacje, ale już teraz zachęcamy do sięgnięcia po Jego tłumaczenie Pustej ziemi oraz absolutnie wyjątkowy tomik wierszy Theologie Vegetali.

Zatruta pieśń maku
Okładka ostatniego tomiku krzysztofa Rejmera

2 komentarze

  • Miroslaw Sikora23 kwietnia 2019 at 02:29 Odpowiedz

    Niestety, pustka ktorej nikt inny nie wypeni po tobie Krzysztof, pozostanie na zawsze w naszych sercach. Przyjazn jaka darzyles nas przez piec wspolnych lat w Technikum Nukleonicznym w Otwocku, nie zostanie nigdy zapomniana.
    Do spotkania za kilka, czy moze kilkanascie lat.
    Mirek.

  • Marek Wasek10 stycznia 2020 at 16:48 Odpowiedz

    Ogromny żal. Ogromna strata. Lubiliśmy się. Często razem jeździliśmy do szkoły. Pamiętam ciekawe dyskusje w drodze do szkoły. Ciekawy człowiek.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top