„Theologie vegetali” Krzysztofa Rejmera książką roku

Z przyjemnością informujemy, że tomik poezji Theologie vegetali Krzysztofa Rejmera został mianowany książką roku 2018 według Kingi Młynarskiej. Tak oto opisała wzmiankowane dzieło:

„Theologie vegetali” to niesamowicie inspirujący tom znakomitej liryki. To poezja tysiąca pytań, wielopoziomowa, niezwykle wzbogacająca – na każdym etapie odczytywania dostrzegamy coś fascynującego. A im bardziej wnikamy w tekst, przenikamy jego struktury, odnajdujemy wszelkie powiązania, tym więcej satysfakcji nam sprawia. Jeśli ktoś szuka w poezji czegoś więcej, to książka Rejmera jest idealną propozycją. Genialna publikacja!

Więcej można przeczytać na blogu dajprzeczytac.blogspot.com.

Nie jest było to jedyne wyróżnienie Krzysztofa Rejmera w zeszłym roku. Między innymi jesienią otrzymał I nagrodę w kategorii proza za opowiadanie w XXXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego w Lęborku, a wiosną został finalistą konkursu literackiego O złotą pszczołę domu pracy twórczej czAR(T) Krzywogońca za Theologie vegetali właśnie.

W Manufakturze Słów oprócz Theologie vegetali została wydana także Pusta ziemia – proza poetycja autorstwa Jiří Sádlo, doceniona m.in. przez Mariusza Szczygła. Dzieło to zostąło wydane z inicjatywy i w przekładzie Krzysztofa Rejmera.

Tym, którzy po Theologie vegetali mają ochotę na coś więcej – mamy dobrą wiadomość. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku naszym nakładem ukaże się kolejny tomik poezji Krzysztofa Rejmera.

Zdjęcie Theologie vegetali zostało wykonane przez Kingę Młynarską i pochodzi z dajprzeczytac.blogspot.com

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top