Młodzieniec Rafała Barnasia już w sprzedaży

Z radością informujemy, że dzisiaj ma miejsce premiera Młodzieńca Rafała Barnasia. Oto, czego możecie się spodziewać między okładkami:

Zimą 1945 zaginął Portret młodzieńca Rafaela – jeden z dwóch najwybitniejszych renesansowych obrazów w polskich zbiorach, obok Damy z łasiczką Leonarda da Vinci. Do dzisiaj nie są znane losy tego arcydzieła…

A przynajmniej nie wszystkim.

Na kartach powieści Rafał Barnaś odsłania powojenne losy Portretu młodzieńca, aż do sławetnego kwietnia 2010, kiedy nastąpił punkt kulminacyjny polsko-rosyjskiej gry wywiadu o obraz…

O autorze

Rafał Barnaś (ur. 1983 roku). Z wykształcenia historyk. Absolwent Bezpieczeństwa Narodowego na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej na KSPP w Krakowie i Holmes College w Sydney. Współpracuje z fundacją InTheBaltic. Z zamiłowania podróżnik. Zwiedził ponad 50 krajów na 6 kontynentach.

Rekomendacje czytelników powieści Młodzieniec Rafała Barnasia

„Istnieją różne wersje, gdzie dziś może znajdować się Portret młodzieńca (oczywiście, o ile ocalał…), który zaginął, gdy skończyła się druga wojna światowa. Autor książki na podstawie rozmowy z tajemniczym nieznajomym, którego spotkał podczas jednej ze swoich podróży po Indonezji, wysuwa wniosek, że zaginiony obraz może znajdować się w Rosji. […] Jest to kolejna zaleta książki, której autor proponuje swoim czytelnikom intelektualne wyzwania »a co by było, gdyby«?”.

— Wiktor Denisenko,

pisarz, politolog, doktor socjologii,

wykładowca na Uniwersytecie Wileńskim

„Przygoda, ryzykowne poszukiwania, niebezpieczeństwo, rosyjski i polski wywiad, które się ścierają w walce o Portret młodzieńca, zaginiony obraz autorstwa Rafaela – wszystko to czytelnik znajdzie w tej książce”.

— Witold Janczys,

prezes Fundacji IntheBaltic,

dziennikarz niemieckiej

agencji informacyjnej „Deutsche Welle”

w krajach bałtyckich

Młodzieniec jest już w sprzedaży, między innymi na motyleksiazkowe.pl, Exlibris.net.pl czy Bonito.pl. Zachęcamy do kupna i lektury! A kto przeczyta, tego zachcamy do nieco starszej naszej książki o tematyce historycznej – Kwadratowy jeż.

Młodzieniec został objęty patronatem przez następujące serwisy:

 

butfirstcoffee.pl korcimnieczytanie.blogspot.com nakanapie.pl kasiek-mysli.blogspot.com pisarze.pl dropsksiazkowy.blogspot.com subiektywnieoksiazkach.pl

coprzeczytac.pl/ czytambolubie.com

 

 

 

 

 

opetaniczytaniem.pl

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top