Nadchodzi Ewangelia absencji istnienia

Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się premiera kolejnej książki Arkadiusza Kińskiego – Ewangelia absencji istnienia. Mamy nadzieję, że ów tomik okaże się źródłem przyjemności i refleksji dla wszystkich, którzy interesują się poezją. Autor, który ma na swoim koncie wiele publikacji w antologiach, a także samodzielny debiut Obydwaj, ujął już niejedną osobę.

O tomiku

„Arkadiusz Kiński dał mi się poznać jako wrażliwy człowiek z otwartym umysłem. Spotkaliśmy się akurat w momencie, w którym moja potrzeba wyrażania uczuć stała się tak duża, że zacząłem doświadczać otwarcia serca większego niż kiedykolwiek wcześniej. Było to na tyle mocne, że ogrom energii popłynął poprzez moje piosenki. Dlatego też doskonale rozumiem jego potrzebę wyrazu i czuję ją w jego poezji. Jestem fanem czucia. Myślę, że Arek też…”.

– Jan „Jahlove” Pęczak (T.Love)

„W czasach gdy każdy, kto napisze wiersz, nazywa siebie poetą; gdy portale społecznościowe są pełne »literaturoznawców«, znających się na wszystkim; w czasach, gdy osób piszących poezję i prozę jest więcej niż ją czytających, niezwykle trudno zostać poławiaczem pereł. […] Dlatego też należy docenić i nieść dalej tę poezję, która nie jest tylko składanką liter w słowa nic nie znaczące. Należy docenić to, co niesie przesłanie. […] Spotkanie z poezją Kińskiego przypomina mi rozmowę z ojcem, matką bądź też serdecznym przyjacielem, który z miłością największej prawdy wyświetla slajdy z naszego życia – zarówno te, które kładą się cieniem, jak i te, które ogrzewają dobrem, zrozumieniem i akceptacją, jak ogień z kominka w mroźną noc”.

– Fragment wstępu Moniki Sawickiej

Ewangelia absencji istnienia ukaże się we współpracy z Literacką PKP-Jazdą. Będzie to osiemnasta publikacja w ramach tej ciekawej serii. Część z nich można wciąż zakupić na Exlibris.net.pl.

Ewangelia absekcji istnienia – patroni

Czyt-NIK

Blog powstały z zamiłowania do książek czytanych przez autora prowadzącego stronę. Czyt-NIK poświęcony jest czytelnictwu książek, które na to zasługują. W swoim założeniu nie ma na celu krytykować, ponieważ autor bloga uważa, iż krytyk to osoba która mówi, że zrobiłaby coś lepiej gdyby tylko potrafiła. Zatem Czyt-NIK rekomenduje na swoich stronach książki, którym warto poświęcić swój czas w tej zagonionej rzeczywistości. Czyt-NIK poleca tylko te książki, które na to zasługują, natomiast autor bloga ma nadzieję, że będzie on pomocny czytelnikom w wyborze kolejnego tytułu.

Portal Księgarski

Jeden z najstarszych polskich serwisów internetowych poświęconych książkom. Przez 16 lat działalności w sieci dał się poznać jako sprawdzona i ceniona skarbnica wiedzy o książkach. Poza codzienną dawką informacji ze świata wydawniczego znajdziesz tutaj relacje z targów, wywiady, nowości wydawnicze, zapowiedzi oraz recenzje książek.

Nakanapie.pl

Serwis o książkach. Prawda. Ale to tak, jakby powiedzieć, że Stephen King to dobry pisarz. Niby prawda, ale jakże ogólna. Dlatego wolimy mówić, że nakanapie.pl to miejsce spotkań. Spotkań pasjonatów z miłośnikami, wielbicieli z autorami, bibliofilów z książkami. Miejsce, gdzie każdy, kto kocha książki poczuje się jak w domu.

Obgadujemy poezję

Dzień bez poezji – dniem w kłębach smogu. Dzień bez rozmów o niej – dniem bez oddychania. Przytłaczające tumany rozwiewamy codziennie w ramach projektu Obgadajmy poezję

Piszemy.pl

Serwis Literacki i Edukacyjny, na którym wstawiają swoje utwory zarówno osoby nagradzane na wielu konkursach literackich jak i początkujący autorzy.

Portal Pisarski

Jeden z najstarszych wortali literackich w polskim internecie. Istnieje nieprzerwanie od 2006 roku. Konsekwentnie spełnia misję, pomagając młodym adeptom pióra doskonalić warsztat pisarski.

A poza tym…

Miłośnicy poezji będą mieli w te wakacje niemało lektury. Bowiem niedługo później pojawi się zapowiadana już wiosną Theologie vegetali Krzysztofa Rejmera.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top