Hipopotam. Wspomnienia o Ojcu Karolu Meissnerze OSB

Hipopotam

W tym tygodniu obchodzimy bardzo smutną rocznicę. 20 czerwca 2017 roku zmarł benadyktynin Ojciec Karol Meissner OSB – “Hipopotam”, jak nazywali go bliscy.

Był wybitnym duchownym i naukowcem. Przez pół wieku wykładał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim psychiatrię i psychologię. Autor wielu książek dotyczących rodziny, płciowości czy etyki. Był jednym z twórców przekładu Biblii Tysiąclecia. Jako kompozytor dopasował melodie gregoriańskie do polskich pieśni.

Hipopotam

Tak zostanie zapamiętany w środiwsku naukowym i duchowym. Jednak był też troskliwym opiekunem wielu rodzin. Właśnie temu aspektowi Jego życia została poświęcona wydana przez Manufakturę Słów publikacja Hipopotam. Nasze wspomnienia o Ojcu Karolu Meissnerze OSB. Napisali ją wspólnie Grażyna Zgliński-Brzózy oraz jej nastoletni syn Juliusz René Zgliński.

Całość jest bogato ilustrowana kolorymi zdjęciami oraz rysunkami. Publikacja powstała z myślą o dzieciach, lecz i dorośli znajdą w nim niejedną inspirację.

Więcej o Ojcu Karolu Meissnerze OSB można przeczytać na stronie opactwa Benedyktynów w Lubiniu, gdzie spędził ostatnie lata życia.

Książkę można zakupić na Exlibris.net.pl.

Ojciec Karol Meissner

Ojciec Karol Meissner

 

Hipopotam

 

Manufaktura SłówChcesz wydać książkę? Zajrzyj tutaj.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top