Witamy na Pustej ziemi!

Pusta ziemia Jiří Sádlo

Cenimy nade wszystko kontakt mailowy z naszymi Autorami, ale żyjemy w takiej epoce internetowej, że strona nie może być jedynie “wizytówką w sieci”, lecz pełnoprawną platformą służącą do kontaktu. Stąd decyzja o uruchomieniu bloga o mało wymyślnej nazwie Wieści. Jeśli zależy Ci na kolejnych wiadomościach o premierach z Manufaktury Słów, koniecznie śledź tę zakładkę.

Asumptem do uruchomienia bloga jest polska premiera Pustej ziemi autorstwa czeskiego pisarza Jiří Sádlo. Przekładu dokonał polski naukowiec, poeta i tłumacz Krzysztof Rejmer. Był on zarazem inicjatorem wydania powieści, więc to jemu należą się wyrazy wdzięczności za to, że polski czytelnik będzie mógł poznać intrygujące pióro prozaika znad Wełtawy.

Zachęcamy do lektury opisu!

Pusta ziemia – Jiří Sádlo

Pusta Ziemia to poetycka podróż po czeskich przedmieściach, zapisana w formie dziennika. Jiří Sádlo, czeski naukowiec i eseista, przez trzy pory roku prowadzi czytelnika po wyjątkowym świecie, jakiego nie zna nawet największy polski czechofil.

Opowieść oddajemy w Twoje ręce w przekładzie Krzysztofa Rejmera. Fizyka i poety, autora licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz tłumaczeń. Laureata kilkunastu konkursów literackich w Polsce i Czechach.

Książkę w dniu premiery można nabyć w promocyjnej cenie 15 zł na Exlibris.net.pl !

Comment (1)

  • Zmarł Krzysztof Rejmer - Manufaktura Słów19 kwietnia 2019 at 19:48 Odpowiedz

    […] (jak się okazało) publikacje, ale już teraz zachęcamy do sięgnięcia po Jego tłumaczenie Pustej ziemi oraz absolutnie wyjątkowy tomik wierszy Theologie […]

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to Top